top of page

Frezujemeparezy.cz na školní farmě Magic Hill.

Některé práce děláme od srdce rádi a to například výpomoc na školní farmě Magic Hill.

Tuto farmu provozuje škola od jara 2017 v obci Otice .

školní farma Magic Hill - frezujemeparezy.cz
školní farma Magic Hill pohled ze vzduchu

Na pozemku o rozloze cca 2 ha škola vybudovala venkovní učebnu, záhony s plodinami, zázemí pro výuku v přírodě, příbytky pro drobná domácí zvířata, která na farmě chová a pastviny pro ně.

Naše firma byla požádána o výpomoc na zaorání záhonů a políček, jelikož se na pozemky nevejde velké technika jako jsou traktory apod.

Vjezd na školní farmu  Magic Hill - frezujemeparezy.cz
Vjezd na školní farmu Magic Hill - frezujemeparezy.cz

Pro zaorání hnoje na záhonech byl využit mini nakladač Vermeer 450tx s přídavným univerzálním zařízením (pluhem) a na zapravení do půdy také rotavátor.

Veškeré práce byly provedeny na záhonech, které budou školáci od jara opět plně využívat, samozřejmě pokud tomu situace s covid-19 dovolí.

Po dokončení prací na záhonech, jsme ještě převezli zeminu na místo, kde školní farma plánuje postavit nový foliovník a pod ním je tedy potřeba srovnat terén.

Během všech těchto prací jsme ještě přistavili štěpkovačku Greenmech 150 a kolega seštěpkoval větvě, které byly předem připraveny a štěpka se využije na chodníčky mezi záhony.

Na celou akci dohlížela zvířata, která jsou nejen zvědavá, ale od pohledu velice spokojená se životem na farmě Magic Hill.

Přejeme škole Magic Hill, vše dobré a ať se daří.


42 zobrazení

Comments


bottom of page