top of page

Kolik stojí odstranění pařezu a jak počítat cenu odfrézování pařezu

Aktualizováno: 22. 11. 2022

Jako reakce na dotaz “ kolik bude ta likvidace pařezu stát ? “ často zazní “ To musím nejdřív vidět.” Tento přístup je sice kontaktní a zavazuje obě strany jakousi příjemnou vazbou. Ale v důsledku zůstává pocit  individuality, pochybnosti “ jestli to sousedovi neodfrézuje levněji “. Proto jsme dlouho průměrovali a vytvořili transparentní jednotnou cenu.


 Při kalkulaci vždy počítáme logicky delší stranu pařezu, nebo kořenového valu. Protože frézování probíhá ve tvaru kruhu. Stanovená cena 120 Kč ( bez DPH ) za 10 cm nerozlišuje tvrdost, stáří pařezu atd. nebo třeba druh původního stromu. Neděláme rozdíly mezi rovinou a mírným svahem. Takže za tuto cenu odfrézujeme například i dva roky starý pěkně zatažený pařez po nejtvrdším dubu, který rostl v mírné stráni.


Podle níže uvedeného ilustračního obrázku si můžete udělat představu, jak pařez správně měřit.

Jak zjistit cenu odstranění pařezu frezujemeparezy.cz
Jak zjistit cenu odstranění pařezu - frezujemeparezy.cz

Před likvidací pařezu je dobré vědět, proč pařez odstraňujeme. Např. překáží pouze při sekání trávy a z estetických důvodů, nebo budu chtít odfrézovat pařez i s hlubšími kořeny, protože plánuji terénní úpravy třeba zámkovou dlažbu, obrubu …


V takových to případech je potřeba si uvědomit, že pařez narůstá diametrální řadou.


Proto při kalkulaci bereme v potaz i hloubkou případně výšku. A počítáme započaté odfrézování každých 15cm. viz ilustrační obrázek níže.


Takže pokud chcete například odfrézovat pařez, který i s kořeny měří 60 cm a je vysoký 15 cm připravte si 720 Kč ( bez DPH ) . Pokud budete chtít tentýž pařez odstranit i s kořeny v hloubce 30 cm, připravte si 1440 Kč.

345 zobrazení

Comments


bottom of page