top of page

Likvidace pařezu frézováním ve Velemíně


Objednávka z Velemína na Litoměřicku zněla banálně - odstranit 150cm pařez jasanu. Fajn okolí a výhled na úpatí Krušných hor v Ústeckém kraji. Už při první prohlídce bylo zřejmé, že to bude pofrézováníčko se spoustou bonusů v podobě různých překvapení. Nebožtík Jasan se zabydlel hned na povrchu, takže s kořenovým příbalem byly z jednoho a půl metru rázem metry čtyři. Během té spousty let si to namířil ze zahrady zadavatele i na obecní komunikaci a přivlastnil si i zídku, vedle které rostl.

Majitel se s pařezem podle popisu za patnáct let dost natrápil. I na pařezu byly patrné pokusy od vykopání, vytažení těžkou technikou, přes vypálení až po chemickou likvidaci. Takže podtrženo sečteno: frézování probíhalo na obecní cestě v šesti řadách ( čti 6 metrů ), tak aby si majitelé přilehlých pozemků mohli místo terénních SUV pořídit opět sedany. Fréza si odkrajovala hoblinku po hoblince do výšky 70cm. Na druhé straně na zahradě pak podle zadání pracovala v hloubce 40 cm. A jelikož se tam jasan moc nerozvášnil, frézovalo se pouze v pásu 5-ti metrů. Pomyslným bonbonkem byla chirurgická práce vyfrézování prastaré zdi z vrchu i obou stran.

Po osmi a půl hodinách práce zůstal šestimetrový kráter, tatra hoblin a hlíny, nalezené poklady v podobě staré petlice, sekery a dvou kolejnic, další splněná výzva a vůbec žádný jasan, jasan (:

Taky znáte podobný pařez? Umíme i pařezy před 2 metry:)

155 zobrazení

Comments


bottom of page