top of page

Odstranění opravdu velkého pařezu nad 2 metry v průměru


frézování velkého pařezu špindl

Na internetu se dočtete řadu informací, jak odstranit pařezy z vaší zahrady. Ty bývají velké do průměru 50 cm. Co ale dělat, když na zahradě nebo pozemku máte opravdu velký pařez? Zapomeňte na odstranění pařezu chemií, vypalováním nebo frézováním malými mechanickými frézami, které seženete (docela draze) v půjčovnách. Na takový pařez už musíte mít opravdu profesionální nástroje s hydraulickým pohonem (tuto frézu požíváme i my) i tak vám či spíše obsluze bude trvat odstranění pařezu několik hodin. A to fréza musí jet naplno celý den. Pojďme se podívat na realitu.

Pařez o průměru 280 cm veŠpindlerově mlýně

Nedávno jsme se vydali odstranit pařezy do Špindlerova mlýna a jeden z mnoha pařezů měl v průměru úctyhodných 280 cm a na výšku přibližně 40 cm. Vše samozřejmě v masivu z tvrdého dřeva. S malou frézou nereálné, s naší frézou možné. Schválně si tipněte, jak dlouho nám tento pařez trvalo odfrézovat. Už máte odhad? Zde je skutečnost. 7 hodin a 12 minut nepřetržitého frézování.

odstranění velkého pařezu přes 2 metry

A závěr?

Spokojený zákazník, profesionální lesnický inženýr, který ví, jak tato práce je náročná a jak specializované nástroje potřebujete k práci. My děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

frézujme více jak 7 hodin jeden pařez

velký pařez čekal v Krkonoších

Mattoni nás nesponzoruje - zatím.

152 zobrazení

Commentaires


bottom of page