Odstranění opravdu velkého pařezu nad 2 metry v průměru

July 26, 2017

 

Na internetu se dočtete řadu informací, jak odstranit pařezy z vaší zahrady. Ty bývají velké do průměru 50 cm. Co ale dělat, když na zahradě nebo pozemku máte opravdu velký pařez? Zapomeňte na odstranění pařezu chemií, vypalováním nebo frézováním malými mechanickými frézami, které seženete (docela draze) v půjčovnách. Na takový pařez už musíte mít opravdu profesionální nástroje s hydraulickým pohonem (tuto frézu požíváme i my) i tak vám či spíše obsluze bude trvat odstranění pařezu několik hodin. A to fréza musí jet naplno celý den. Pojďme se podívat na realitu.

 

Pařez o průměru 280 cm veŠpindlerově mlýně

 

Nedávno jsme se vydali odstranit pařezy do Špindlerova mlýna a jeden z mnoha pařezů měl v průměru úctyhodných 280 cm a na výšku přibližně 40 cm. Vše samozřejmě v masivu z tvrdého dřeva. S malou frézou nereálné, s naší frézou možné. Schválně si tipněte, jak dlouho nám tento pařez trvalo odfrézovat. Už máte odhad? Zde je skutečnost. 7 hodin a 12 minut nepřetržitého frézování. 

 

A závěr? 

 

Spokojený zákazník, profesionální lesnický inženýr, který ví, jak tato práce je náročná a jak specializované nástroje potřebujete k práci. My děkujeme a těšíme se na další spolupráci. 

 

A jak velký pařez máte na zahradě vy?

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload