top of page

Milín a odstranění pařezů v okresu Příbram


Slivice Milín okres Příbram likvidace pařezu frezovanim

Ráno jsme vyrazili na Příbram. Konkrétně šlo o malou periferní osadu obce Milín. Zadání znělo jasně - likvidace cca. 5 pařezů po ovocném sadu a po jednom oříšku. Překvapením bylo ochlazení a zbylý kmen ořešáku, ze kterého podle bude nejspíš kopie Titanicu v měřítku 1:1. Ovocných pařezů jsme nakonec našli 11. Mezitím se nás snažil zadavatel uklidnit nálezem slivovice. Rychlejší kolegové se stihli schovat za výmluvu řidiče. Nikdy jsem k těm rychlejším nepatřil.

Slivice Milín okres Příbram frezovani parezu

Během zařezávání pařezů motorovou pilou : zjišťuji spoustu místopisných zajímavostí přilehlých Brd, tyčících se v okolí. Že se kolegové od nekončící pohostinnosti pana majitele Štěpánka drží v uctivé vzdálenosti. Že mám asi vícero končetin - podle opakujícího “ do druhé nohy”

Ve vyšším pracovním tempu nás drží chladnější počasí, vítr a neustále se měnící požadavky zadavatele, těm nemáme problém vyhovět. Zlatý hřeb v podobě cca. metrového pařezu ořešáku si necháváme nesporně na závěr.

Po pěti hodinách připomíná sad pana Štěpánka místo meetingu zmutovaných gigantických krtků. A my spokojeně projíždíme příbramskými vesničkami domů.

Slivice Milín okres Příbram likvidace pařezu frezovani

181 zobrazení

Comments


bottom of page