top of page

Pařezník: Chemická likvidace pařezů.Opravdu funguje?

Pařezník, chemie pro odstranění pařezu. Hezká ztráta času i peněz?

Téměř s každým majitelem se bavíme o této chemikálii, která má za cíl urychlit rozklad pařezu a jejho odstranění. Princip je jednoduchý. Návrtáte pařez, do děr nalijete chemikálii. Tu postupně nalívate, podle stavu pařezu a podle jeho velikosti. Je to lákavé, není to drahé, jelikož pixla “sajratu” (jinak to snad nazvat ani nejde) stojí asi jen 250 Kč. A pak jen čekat a proces opakovat.

A pařez zmízí za 14 dní? Ne to je jen pohádka.

Dřevo je velmi houževnatý materiál a proces jeho rozkladu trvá dlouho. Na zahradách, kde to již zkoušeli to mělo nulový přínos. A pařez, který by se rzapdl za 10 let, by se rozpadl za 8 let. S postupným naléváním chemikálie. Několik plechovek, spousta času a postupné nalévání chemikálií do půdy. Vedle toho je frézování jako spása.

Místo Pařezníku radši nechte pařez vyfrézovat.

Proč si tohle myslím? Je to levnější, ekologičzější a pařez zmízí ihned. Opravdu levnější? 250 Kč za plechovku Pařezníku získáte u nás odstranění 25cm pařezu. Připočtěte si, že vám jedna plechovka stačit v čase nebude. A jsme na 500 Kč Tedy na likvidaci pařezu o průměru 50cm. Plus naše doprava. Tu ale můžete zaměnit snadno s vaší cestou na nákup Pařezníku, časem , který tím stravíte, stejně jako navrtáním pařezu. Chápu, že si to chcete udělat po svém, ale malé zamyšleí prostě není na škodu. Schválně si spočítejte kolik stojí odstranění vašeho pařezuv naší online kalkulačce. A pak je rozhodnutí jen na vás.

Budu se těšit.

Michal

7 018 zobrazení

Comments


bottom of page